Obiekt

Obiekt to coś, co oglądamy z zewnątrz, a często możemy obejść dookoła: rzeźba, drzewo, mural, pagórek, kwietnik…

Kadr zdjęcia. Widok na stoł przed wejściem z szyldem, po lewej widok przez Bramę Grodzką z pieszymi.

Gościnny stół przed restauracją

Kadr zdjęcia. Widok słupków z chodnika w dół Głowackiego.

Szare słupki na Głowackiego

Okno na jasnym tle, na górze gałęzie, za nim nieostre liście i niebo.

Landart nad Czechówką

Kadr zdjęcia. Widok fonranny i zróżnicowanej nawierzchni otaczającego ją chodnika

Fontanna na placu Boboli

Widać dolną część drzewa, od ziemi do początków rozgałęzienia na konary. Za nim piesze przejście na al. unii Lubelskiej.

Jesion na Misjonarskiej

Kadr zdjęcia. Łata z polnych, płaskich kamieni o powierzchni kilku metrów kwadratowych wychodząca spod asfaltu, który w tym miejscu jej nie pokrył.

Stary bruk na Targowej

Zbliżenie na pas sensoryczny z trzema rodzajami kamieni i nogami ze stopami w skarpetkach. Kadr większego zdjęcia.

Ścieżka do masażu stóp

Widok ogólny na drzewa od serwisówki. Widać, że są dwa, bo dąb już prawie stracił liście, a klon je jeszcze ma, ciemnożółte bo pochmurno.

Dąb, klon i krzyż na Willowej

Kadr wyprostowany. Balkon na świeżo odnowionej kamienicy, daszek z drobno pofalowanego materiału. Na nim po prawej tablica reklamowa z napisem "Adakemia kreatywności" w elipsie z kwiatów i doniczki z różnokolorowymi ażurowymi kwiatami na reszcie balkonu.

Balkon w podwórku na Zamojskiej 21 – Skarb Mieszkańców 2020 w kategorii Obiekt

Kadr pionowy. Napis MIŁOŚĆ nasprejowany na pionowej części schodka przed spocznikiem, powyżej i poniżej niego kolejne schodki.

Miłość

Widok chodnika na ulicy Leszczyńskiego z jezdni. Ulica idzie w górę, w głębi widać wieżowiec na Wieniawskiej. Ogórdek jest założony na wąskim pasie zieleni. wypełnia go bujna zieleń, różne rośliny ogrodzone sznurkami na wielu patykach i na dole plastikiem usztywnionym powtykanymi przy krawężniku innymi patykami. Na rogu ogródka od strony jezdni tabliczka "Szanuj zieleń"

Najpiękniejszy ogródek uliczny w Lublinie

Pionowy kadr kałuży z bliska. Dziecko przechodzi przez nią po kamieniach z rozpostartymi ramionami. Woda jest spokona, odnija się w niej zachmurzone niebo. Powyżej wfragment zakrętu kładki.

Kałużax

Widok kilku sporych drzew z jasną korą posadzonych na dziedzińcu otoczonym z czterech stron ścianami nowego budynku. Drzewa rosną w podwuższonych kwietnikach o litych ściankach z brzegami wysypanymi kamyczkami a dalej pokryte roślinami okrywowymi o drobnych listkach. Brak siedzisk.

Duże drzewa na dachu budynku mieszkalnego

Zbliżenie mglistego widoku miejsca przy Moście Kultury: podłączenie pod ostrym kątem ścieżki rowerowej wzdłuż hotelu Arche ze ścieżką idącą wzdłuż Bystrzycy poprzez krótkie załamanie tej pierwszej prawie pod prostym kątem. Połączenie dwóch chodników stworzono poprzez dwa pasy zagięte pod tym samym kątem.

Przejście „bumerang”

Widok toalety na placu Litweskim od ulicy 3 Maja. Widać bok z dużym oknem, część jasnozieloną, w której mieści się wejście i boki pokryte siatką zarastające zimozielonym bluszczem.

Toaleta antytezy

Widok ogólny topoli na niebieskim niebie z białymi chmurami nad horyzontem. Od strony patrzącego idzie brukowana alejka mijjąca drzewo z prawej.

Drzewo Mamy

Kolaż trzech zbliżeń metalowego zwieńczenia, wyraźnie widoczny kształ kozich głów.

Koziołki – piorunochron

Widok kiosku. Kwiaciarnia ma wielkość kiosku i duże okna pełne kwiatów z ozdobnym łukiem. Reszta ścian jest pomalowana w egzotyczne liście i kwiaty. Cały dach jest udekorowany kolorowymi dużymi kwiatami, prawdopodobnie sztucznymi, na którymi widnieje neon "Eliza flowers" na płycie dostosowanej kształtem do napisu.

Kwiaciarnia z estetyczną i pomysłową reklamą

Na pierwszym planie po lewej fragment jakiejś infrastruktury technicznej i brzeg asfaltowego chodnika ze słupem latarni. Za nim pusty parking i szereg sześciu drzew zasłaniających nowy blok stojących dość blisko niego.

Niewycięte drzewa na Wyścigowej

Dziecko stojące pod koroną wierzby na jednym z pni leżących na ziemi. Łatwo na nich siadać i po nich się wspinać, jest tam dużo miejsca. Kadr szerszego zdjęcia.

(Nie)zwykła wierzba w parku Jana Pawła II

Skraj jednopiętrowego budynku z boczną ścianą pomalowaną na brudnoróżowo a na tym tle trzy słowa w trzech wierszach: chleba, pracy, igrzysk z wykrzyknikami. Na dole kilka napisaów typu jebać policję, jebać kurwy, a między słowami pracy i igrzysk największy dopisek: jebać społeczniaków.

Dialog z muralem

Lato. Słoneczniki sfotografowane ze środka pasa zieleni wzdłuż alei. Są to słoneczniki ogrodowe o mniejszych kwiatach niż te uprawiane na nasiona. Widać wiele kwiatów o czarnych środkach i żółtych płatkach. Zdjęcie pod słońce zasłonięte świetlistymi chmurami. Jezdnie ledwo widoczne na skrajach kadru.

Słoneczniki na al. Jana Pawła II

Kamienica Zamojska 32, zbliżenie na jedną parę słoneczników razem ze stylizowanymi łodygami między dwoma oknami pod górnym gzymsem, widok z drugiej strony ulicy.

Niezwykłe słoneczniki na kamienicy

Zbliżenie kępy kosmosów, za nią alejka i druga kępa. W tle biało-czerwony słupek antyparkingowy. Światło rozproszone.

Kosmosowa łączka na Kaliskiej

Zbliżenie dwóch intensywnie oświetlonych z prawej kul forsycji. Za nimi kolejne. W tle dół 10-cio piętrowego bloku.

Kule forsycji na Zimowej

Dolne części trzech pni topoli, oddalają się w lewo skos. Najbliższy pień rozwidla się i jest oznaczony pomarańczową cyfrą 3. Za nimi rów, płot i wylot ulicy. W tle zielony teren Rusałki. Przyćmione słońce.

Trzy topole – wspomnienie

Tablica na ścianie budynku Politologii UMCS.

Tablica pamiątkowa „Chwała ofiarom miłości”

Dąb na tle biurowca od frontu z przeciwnej strony ulicy. Dąb prezentuje się okazale i stoi na górce o geometrycznie gładkich i prostych zboczach i pokrytej jednorodą trawą.

Dąb wkomponowany w biurowiec na Wieniawskiej

Widok wzdłuż płotu od początku Galerii. Widoczna cała długość chodnika. Powyżej korony drzew z liśćmi. Po lewej między drzewami prześwitują jezdnie Alei. Dwoje pieszych w oddali.

Galeria Saska przy Alejach Racławickich – Skarb Jury 2020 w kategorii Obiekt

Widok urywającego się ciągu w kierunku dębowego zagajnika przy wiadukcie na Jana Pawła. W głębi widoczny początek dalszej części ciągu z ławką i koszem.

Pomnik ludzkiej chciwości

Widok rzeźby nad wejściem do budynku.

Rzeźba Samopomocy Chłopskiej przy Długiej

Widok ogólny na Kopiec w kierunku lasu. Ma on kształt płaskiej hałdy. Po lewej droga polna idąca na wprost do brzegu Kopca, dalj widać las. Reszta przedpola zajmuje zielone pole. Zachmurzony zachód słońca.

Punkt widokowy Kopiec Stasin

Kafelki w bramie przy 3 Maja

Pionowe zdjęcie całej wierzby od strony jezdni na wysokości parkingu przed blokiem. Słońce, niebieskie niebo. Lekki wiatr pochyla gałązki w lewo, dzięki czemu dobrze widać donicę i nasadę pnia.

„Wierzba w doniczce”

Krzew lipy w marcu, zbliżenie. Pusty parking. Warsztat na wprost po prawej.

Ocalona lipka przy warsztacie na Skromnej

Widok ogólny jednego z mostków na wprost. Na pierwszym planie z prawej wjazd dla wózków. Szczebelki zxlewają się ze sobią, a spomiędzy nich wyłaniają się żółte pręty z lekkim załamaniem około 30 cm nad nawierzchnią.

Ładne mostki nad Czerniejówką przy Kościelnej

Widok pionowy rakiety. Jest pochylona w lewo. Widać dół, podpórki ślizgawki. W kadrze nie mieści się sam czubek i z lewej dolna część zjeżdżalni. Lato, półcień, ktoś siedzi na ławce w głębi.

Zjeżdżalnia Rakieta na os. Mickiewicza LSM

Widok prawie całego jesionu - zdjęcie z tej samej strony ulicy w kierunku Świętoduskiej. Słonecznie, niebieskie niebo, jesion jest żółtozielony.

Jesion na Zielonej

Schodek zamieniony na wjazd do Rossmanna przy Alejach Racławickich. Drzwi uchylone, widoczny niski prób framugi drzwi.

Wjazd do Rossmanna przy Alejach Racławickich

Wierzba w kadrze pionowym, widoczna środkowa część bez skranych gałęzi i czubka. Po lewym konarem widać basztę Zamku.

Wierzba na Błoniach

Rozwidlenie alejek w Ogrodzie Botanicznym. Wiosna, lekkie słońce. Na pierwszym planie dwie łaty na asfalcie: z jasnoszarych cegieł i większych prostokątnych płytek z szerokimi fugami.

Chodniki wabi-sabi w Ogrodzie Botanicznym

Szyld Biblioteka filia nr 13. Białe blokowe litery na czerwonym tle. Na pierwszym planie krzewy zieleńca zasłaniające poziom niskiego parteru. Szyld wisi na bloku pokrytym blachą trapezową. Po prawej fragment kolejnego bloku i dalej zieleń.

Biblioteka na Grażyny

Widok z bliska na zasłonięty kontener przy słupie elektrycznym od strony Wyzynnej. Lokal po prawej. Stacja Trafo po lewej.Po prawej stacja Trafo. W głębi parking i Park Jana Pawła II.

Zasłonięty śmietnik przy Wyżynnej

Widok ogólny na cały róg podwórka przy Peowiaków 10. Kamienica od ulicy i lewa oficyna mją dwa piętra. Brama w rogu. Oficyna widoczna na wprost obrośnięta winobluszczem. Pnącze rozprzestrzenia się z widocznej pod ostrym kątem tylnej ściany oficyny. Zaczyna wypełniać przestrzenie między oknami i sięgać ściany kamienicy nad bramą.

Zielona kamienica na Peowiaków

Widok na parking pół-wysepką po prawej stronie za bramą. Widocznna macieska i różę, wiatraczki i żóty, plastikowy słonecznik-słońce z oczami i uśmiechem.

Wjazd na parking przy Jana Sawy

Zdjęcie z prostopadłym widokiem na mur oporowy z blokami na nim z podjazdu dla rowerów na kładki przy ul. Smorawińskiego.

Mur oporowy przy łączniku Smorawińskiego-Solidarności

Plac zabaw widok z dwoma polami do gry w klasy na pierwszym planie. W głębi zniszczona nawierzchnia, cztery kanały i fragmenty zaniedbanego zieleńca po prawej oraz Zielonej Sali wykładowej po lewej. Napis Poziomy Plac Zabaw po środku.

„Poziomy plac zabaw” na Furmańskiej

Widok pnia z bliska w kierunku Ogrodu Botanicznego. Na pierwszym planie tabliczka z czytelnym opisem.

Pamiątkowy pień na rondzie 100-lecia KUL

Widok trzcin z bliska. Widać jak wyrastają bielejącymi na dole wiązkami z zalanej wodą trawy.

Dzikie trzciny na Solidarności

Na pierwszym planie widok najszerszej części różanego zakątka. Za nim blok ciagnący się skosem w prawo w głąb z balkonem wzdłuż całego parteru oraz balkony na wyższych trzech kondygnacjach. Pod balkonem widoczny cały pas trawnika obsadzony krzakami czerwonych róż. Po prawej fragment chodnika widoczny aż do końca bloku.

Zakątek róż przy Organowej

Zdjęcie w formacie pionowym przedstawiające aligatora przodem w prawo skos do patrzącego. Z prawej przebiega ścieżka, w głębi widać pozostałe rzeźby "Łyżwiarzy" i "Ptaka".

„Krokodyl i spółka” przy Jana Sawy

ORGANIZATORZY I PARTNERZY:

Organizator
Organizator
Współorganizator
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner