Dąb wkomponowany w biurowiec na Wieniawskiej

Ten piękny dąb był tu „od kiedy pamiętam”. To jest niezwykłe, że zaprojektowano biurowiec w ten sposób, aby zachować rosnące tu od dziesięcioleci piękne drzewo. Jest teraz ozdobą całej okolicy. Ponieważ cały budynek jest niżej niż dotychczas był poziom gruntu, drzewo stoi na naturalnym wyniesieniu. W ten sposób jest dodatkowo eksponowane. Tak się właśnie powinno robić architekturę! Drzewo jest potężne i sięga prawie szczytu kilkupiętrowego budynku. Ma szerokość 1/2 jego fasady. Coś wspaniałego.

To jest dąb. Drewo bardzo długowieczne. Niewykluczone, że będzie żyć dłużej niż budynek, który specjalnie tak zaprojektowano, aby je ocalić. Od wewnętrznej strony jest tam fontanna, widoczna jedynie dla wchodzących i wychodzących. Cały czas słychać cichy szmer wody przelewającej się przez niskie kaskady. Przypomina to dźwięk naturalnego strumyka.

Odkrywca: Jacek Warda

Zgłoszenie dotyczy przykładu pozostawienia elementu przeszłości w nowej aranżacji przestrzeni. Przedmiotem osobnego zgłoszenia może być wspomniany krajobraz dźwiękowy tworzony przez fontannę.

Szukamy autora tego projektu!

  • FOT. JACEK WARDA
    wienia 2
  • FOT. GOOGLE
    wienia 3
  • FOT. JACEK WARDA
    wienia 1

Zobacz inne skarby w tej kategorii:

PARTNERZY: