Zakątek róż przy Organowej

Miejsce obok którego lubię przechodzić gdy idę na spacer z dziećmi. Miejsce, które jest stworzone przez mieszkańców i przez nich pielęgnowane. Lubię oglądać jak rozkwitają i ich kolory. Poza tym są kontrastem dla okolicy. Nie ma drugiej takiej alejki, żeby nią przejść i się nasycić życiem.

Odkrywca: Bartosz Niewiadomski

 

Otoczenie ul. Organowej obfituje w zieleń, ale sama ulica przy bloku nr 13 ma charakter drogi serwisowej. Przy chodniku parkują samochody, po przeciwnej stronie ulicy znajdują się garaże. Różany ogródek jest dobrze wyeksponowany na zakręcie drogi przy bramie wjazdowej na parking.

Podczas realizacji budynku nr 13 przy Organowej Grzegorz Zychowicz, kierownik Działu Eksploatacji w SM Rudnik, stwierdził, że od strony wschodniej budynku brakuje zieleni. Projektantka budynku zaproponowała winobluszcze, jednak ostatecznie wybrano kwiaty, aby było kolorowo. Obecny wygląd miejsce zawdzięcza Jadwidze Studzińskiej, będącej z zamiłowania ogrodnikiem a na co dzień pracownikiem administracji osiedla i mieszkanką bloku. Część róż dokupiła ona z własnej kieszeni i sprawuje nad całością stałą opiekę. Oprócz róż, cieszy tu oko szesnaście juk, 7 krzewów pachnącej lawendy, liczne lilie, powojniki, tawuła oraz astry.

 

  • Fot. Google
  • Fot. Bartosz Niewiadomski
  • Fot. Bartosz Niewiadomski
  • Fot. Bartosz Niewiadomski
  • Fot. Google Street View

Zobacz inne skarby w tej kategorii:

ORGANIZATORZY I PARTNERZY:

Organizator
Organizator
Współorganizator
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner