Zjeżdżalnia Rakieta na os. Mickiewicza LSM

Zjeżdżalnia zwana Rakietą na placu zabaw między ulicami ulicy Konrada Wallenroda, Wajdeloty, Grażyny i Rymwida na osiedlu Mickiewicza LSM jest bardzo charakterystyczną atrakcją dla dzieci. Łączy w sobie cechy zwykłej ślizgawki oraz ciekawego designu z wesołą kolorystyką. Dzięki swoim cechom Rakieta stała się rozpoznawalnym znakiem w Lublinie i kojarzy się zarówno dzieciom, jak i rodzicom z dobrą zabawą. Warto podkreślić, że cały plac zabaw, którego częścią jest wspomniana zjeżdżalnia, jest jednym z najciekawszych tego typu obiektów w Lublinie co przekłada się na olbrzymią frekwencję.

Odkrywca: Jacek Jeremicz

 

Czerwono-niebieska rura z białym czubem w kształcie rakiety okrywa drabinkę do zjeżdżalni. Z rakiety wysiada się, ześlizgując się do sześciobocznej piaskownicy o cembrowinie z drewnianych belek.

Zjeżdżalnia-rakieta to dla wielu osób wręcz ikona Lublina i lubelskiego modernizmu powojennego a także symbol szczęśliwego dzieciństwa w czasach PRL-u. Plac zabaw, na którym się znajduje, nie jest ogrodzony i stanowi centrum pieszej przestrzeni osiedla Mickiewicza zaprojektowanego przez Feliksa Haczewskiego w stylu osiedla-ogrodu. Dizajn tego urządzenia bywa przywoływany jako przykład twórczego podejścia do organizacji przestrzeni zabaw dla dzieci w kontraście do atestowanych lecz pozbawionych indywidualnych cech urządzeń zamawianych z katalogów.

Szukamy projektantów Rakiety!

  • Mapa: Open Street Map
  • Fot. kadr z filmu, arch. projektu "Miasto dla ludzi"
  • Fot. kadr z filmu, arch. projektu "Miasto dla ludzi"
  • Fot. kadr z filmu, arch. projektu "Miasto dla ludzi"

Zobacz inne skarby w tej kategorii:

ORGANIZATORZY I PARTNERZY:

Organizator
Organizator
Współorganizator
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner