Skarby nieoczywiste! Dwa nowe tagi: Skarby krytyczne i osobliwości

Wprowadzono dwa nowe tagi dotyczące zgłoszeń Skarbów, w których Odkrywcy opisują sytuacje niepożądane lub wprawiające ich w zakłopotanie.

Zasadniczo Skarby powinny afirmować wartości związane z kulturą przestrzeni, czyli po prostu ukazywać pozytywne przykłady. Jednak Odkrywcy zaczęli nadsyłać także zgłoszenia krytyczne niepasujące wprost do tego kryterium, ale jednak afirmujące pozytywne wartości tyle że przez krytykę obserwowanego stanu rzeczy a nie przez jego akceptację. Myślenie krytyczne ma sens w ramach odkrywania Skarbów, jeśli chodzi o ich edukacyjne znaczenie.

Jeśli takie zgłoszenie zawiera sugestię, jak powinno być zamiast tego jak jest, otrzymuje ono tag Skarb krytyczny. Można je uznać za konstruktywną krytykę, której towarzyszy przejrzysta intencja ulepszania świata. Jeśli zaś Odkrywca idzie jeszcze dalej i nadesłane przez niego zgłoszenie ukazują po prostu sytuację absurdalną, może nawet surrealistyczną, tak że celem zgłoszenia przestaje być wskazanie sensownej alternatywy a raczej wyrażenie bezradności, otrzymuje ono tag osobliwość. Takie zgłoszenia przypominają obrazki do memów i jak można się domyślać z pewnością mają swoich swoich amatorów, którzy na otaczającą nas rzeczywistość reagują w poetyce ironii i sarkazmu. Są to zatem w jakimś sensie również Skarby choć raczej dla koneserów.

Organizatorzy

 

 

 

Zobacz inne skarby w tej kategorii:

ORGANIZATORZY I PARTNERZY:

Organizator
Organizator
Współorganizator
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner