Widok

Widok to układ różnych obiektów, który tworzy kompozycję, na którą patrzymy z pewnego oddalenia: panorama, prześwit, oś widokowa, rytm domów lub drzew, coś co mijamy jadąc codziennie do pracy…

Widok na dwie duże wielorodzinne, dwu-, trzypiętrowe wille, każda inna, ale pasujące do siebie stylem.

Pałacyki

Czarnobiałe zbliżenie widoku na szkołę Vetterów, wieżę Trynitarską i szczyt Katedry.

Zagubiona panorama znad Bystrzycy

Widok na południe z lekkim odchyleniem na wschód. Na pierwszym planie szczyt wieży kościoła Akademickiego. Na horyzoncie widoczne: las w okolicach Chmielu (Krzczonowski Park Krajobrazowy), górka Markówka, nadajnik Radia ER przy drodze wojewódzkiej nr 836.

Widok z Collegium Jana Pawła II

Kadr zdjęcia. Widok do góry na spód korony buka pokrytego młodymi, okrągłymi, jasnozielonymi listkami. Całe zdjęcie jest w takie groszki-pieniążki o różnych odcieniach zieleni przetykanych gdzieniegdzie czarnymi gałązkami.

Buk na cmentarzu przy Lipowej, widok wiosenny

Zbliżenie. Widok znad jasnozielonego winobluszczu porastającego ogrodzenie na wnętrze ogrodu, w którym zwracają uwagę jakby puszyste zielone krzewy i kępki. Na pierwszym planie po prawej malowniczo krzywy pień drzewa obrośnięty pnączem. W głębi drzewa po drugiej stronie alejki za ogrodzem za mgiełką rozjaśnioną słońcem.

Ogród działkowy przez wielkie O!

Widok z Bronowic na Stare Miasto – Skarb Mieszkańców i Jury 2020 w kategorii Widok

Panorama ze środka wiaduktu.

Panorama Starego Miasta z wiaduktu ulicy Graffa

Widok z lewej pod słońce spod Bramy Grodzkiej w górę ulicy Grodzkiej. Słońca nie wiedzać, głównym elementem jest plama słońca na bruku. Silny kontrast między cieniem i oświetlonym brukiem. Czarne postacie przechodniów z lekko rozjaśnionymi konturami rzucają czarne cienie na jasny bruk.

Widok pod słońce z Bramy Grodzkiej

Widok na Zamek znad murku po prawej stronie ulicy Zamkowej na Zamek. Słońce. Prawą stronę kwadratowego kadru zajmuje kwitnąca na biało korona drzewa. Za nią lampa. Po lewej w głębi kilka osób, widok zamyka fasada Zamku w cieniu.

Biała Wiosna pod Zamkiem

Wschód słońca w czerwonych barwach. Camna zienia i drzewa w głębi, z lewej wąski rów melioracyjny z wodą na dnie. Na pierwszym planie kilka drzew w różnej odległości. Stoją w pasmach mgły. Słońce wychodzi nad lasem za drzewem. Niebo przecina bordowa chmura. Po lewej skraj Zalewu.

Wschód słońca na Cienistej

Widok na wejście do budynku obok kościoła Akademickiego. Po lewej stronie szyld Biura Karier. Po prawej Studia Radiowego i Duszpasterstwa Akademickiego. Dalej rynna, znak zakazu parkowania z dwoma dodatkowymi tabliczkami i róg budynku. Pod znakami kosz. Fragment kościoła w głębi.

Kompozycja detali przy kościele Akademickim KUL

Zdjęcie z bliska czerwonego maka. W głębi na dole zdjęcia łąka z makami i zachmurzone niebo.

Tereny zielone przy Bohaterów Września

Zdjęcie ukazuje pofalowany krajobraz zielonych lub zabronowanych pól wczesną wiosną. Z lewej wybiega i i wijąc się znika za pagórkiem polna droga. Słoneczna pogoda, lekkie zachmurzenie.

Krajobraz kultury rolnej w dolinie Ciemięgi

ORGANIZATORZY I PARTNERZY:

Organizator
Organizator
Współorganizator
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner