dla dzieci

Widok ścieżki na wprost w rozległej łagodnej dolinie z drzewami na horyzoncie. Zza nich wystają bloki. Słoneczne popołudnie. W powietrzu na pierwszym planie widać lecącego trzmiela.

Górki Czechowskie – Skarb Mieszkańców

Widok na staw. Słońce z lewej za plecami. Na górze fragment niebieskiego nieba. Na pierwszym planie wierzchołki trzcin. Staw bez rzęsy, woda gładka odbija trwawiaste brzegi i wierzbę płaczącą po prawej. Po drugiej stronie wysokie drzewa rzucające ciemny cień i z lewej wyspa.

NOMINACJA – Stawy w Ogrodzie Botanicznym

Pięcioro dzieci z góry nad brzegiem zbiornika wodnego. Stoją na błotnistej ziemi. Od wody czwórkę odgradza deskowa barierka. Dwóch chłopców trzyma wędki.

NOMINACJA – Zabawy „Dzikich Dzieci”

Przestrzeń wspólna pod dębem przy Bursztynowej

Pionowe zdjęcie całej wierzby od strony jezdni na wysokości parkingu przed blokiem. Słońce, niebieskie niebo. Lekki wiatr pochyla gałązki w lewo, dzięki czemu dobrze widać donicę i nasadę pnia.

„Wierzba w doniczce”

Zdjęcie pionowe dwóch drzew w kierunku wejścia do Domu Słów. Widoczne pnie, dołu koron, na ziemi pustaki dosiedzenia i paskownica, wiklinowe plecioni. W głębi ściana kaminicy. Cień w słoneczny dzień.

„Słowa Drzew” na podwórku przy Królewskiej

Widok pionowy rakiety. Jest pochylona w lewo. Widać dół, podpórki ślizgawki. W kadrze nie mieści się sam czubek i z lewej dolna część zjeżdżalni. Lato, półcień, ktoś siedzi na ławce w głębi.

Zjeżdżalnia Rakieta na os. Mickiewicza LSM

Schodek zamieniony na wjazd do Rossmanna przy Alejach Racławickich. Drzwi uchylone, widoczny niski prób framugi drzwi.

Wjazd do Rossmanna przy Alejach Racławickich

Widok ogólny Rezerwatu, cień, poblaski zachodzącego słońca. Na pierwszym planie konstrukcja z desek. Za nią trója dzieci. Dziewczynka po środku trzyma wkrętarkę głowicą do góry. Dalej trawa nieco wydeprana i nieostry widok dalszych konstrukcji, altany. W głębi tato z dzieckiem.

Rezerwat Dzikich Dzieci 2019 – NOMINACJA

Tabliczka na trawniku między pasami, przed rondem Mohyły z widokiem na ul. Podzamcze, jezdnia z lewej.

Informacja o rzadszym koszeniu trawników

Zbliżenie skrzynki na torebki na psie odchody na pniu drzewa.

Zachęta do sprzątania po psie na Grażyny

Widok na parking pół-wysepką po prawej stronie za bramą. Widocznna macieska i różę, wiatraczki i żóty, plastikowy słonecznik-słońce z oczami i uśmiechem.

Wjazd na parking przy Jana Sawy

Plac zabaw widok z dwoma polami do gry w klasy na pierwszym planie. W głębi zniszczona nawierzchnia, cztery kanały i fragmenty zaniedbanego zieleńca po prawej oraz Zielonej Sali wykładowej po lewej. Napis Poziomy Plac Zabaw po środku.

„Poziomy plac zabaw” na Furmańskiej

Na pierwszym planie zdjęcia widać po prawej metalową poręcz mostku a po lewej fragment kwitnącego krzaku bzu czarnego. Po środku widać powierzchnię rzeki z źdźbłami wodnych roślin na powierzchni, a nad nią nadbrzeżne trawy i pnie drzew ocieniających mostek.

„Dwa mostki” przy Handlowej

Zdjęcie w formacie pionowym przedstawiające aligatora przodem w prawo skos do patrzącego. Z prawej przebiega ścieżka, w głębi widać pozostałe rzeźby "Łyżwiarzy" i "Ptaka".

„Krokodyl i spółka” przy Jana Sawy

ORGANIZATORZY I PARTNERZY:

Organizator
Organizator
Współorganizator
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner