dziedzictwo

Widok na dwie duże wielorodzinne, dwu-, trzypiętrowe wille, każda inna, ale pasujące do siebie stylem.

Pałacyki

Kadr zdjęcia. Widok przez pomost obrotnicy na prawe skrzydło Lokomotywowni z szeregiem niebieskich bram do garaży. Na pierwszym planie promieniście rozchodzące się tory i niecka obrotnicy.

Dawna Lokomotywownia

Czarnobiałe zbliżenie widoku na szkołę Vetterów, wieżę Trynitarską i szczyt Katedry.

Zagubiona panorama znad Bystrzycy

Kadr zdjęcia. Łata z polnych, płaskich kamieni o powierzchni kilku metrów kwadratowych wychodząca spod asfaltu, który w tym miejscu jej nie pokrył.

Stary bruk na Targowej

Pionowy kadr zdjęcia. Szerszy widok lasu, jeden dominujący pień z odchodzącymi na boki konarami, charakterystyczne zielone wnetrze lasu

Lipowa Dolina w Starym Gaju

Kadr zdjęcia. Widok ogólny alei. Ścieżka w chłodnych kolorach i trawa pokryte kolorowymi liśćmi. Górą część kadry wypełniają korony drzew, patrzymy spod jednej z nich, widać blisko ocienione, czerwone liście. Środek kadru wypełniają w głębi pnie drzew, mniej więcej tej samej szerokości, wszystkie pochylone w lewo, widać, że jest to trochę aleja a trochę zagajnik.

Aleja w Alei

Skarpa po lewej stronie podwórka podzielona na terasy. Rzędy kocich łbów oddzielają poziomy. Na nich rośliny. Wyżej krzewy i pień dużego drzewa.

Podwórko na Wesołej

Widok Drobnej idącą od lewej strony w dół, na samym dole Północna, uliczka jest prosta, ma cienkie krawężniki, na brzegach zarasta trawą, idzie od lewej, na prawej stronie nie widać krzaków, lewa strona zarośnięta, ale uliczka jest widna i wygląda bezpiecznie, nieba nie widać, słońce za chmurami.

Ulica Drobna

Widok z Bronowic na Stare Miasto – Skarb Mieszkańców i Jury 2020 w kategorii Widok

Widok ogólny topoli na niebieskim niebie z białymi chmurami nad horyzontem. Od strony patrzącego idzie brukowana alejka mijjąca drzewo z prawej.

Drzewo Mamy

Widok ulicy Grodzkiej z jej początku przy Rynku w stronę Bramy Grodzkiej, ulica jest pusta, pochmurno.

Piękno i urok ul. Grodzkiej

Kolaż trzech zbliżeń metalowego zwieńczenia, wyraźnie widoczny kształ kozich głów.

Koziołki – piorunochron

Zbliżenie zdjęcia. Koszenie łąki kosiarką zaprzęgniętą w dwa siwe konie z czarnymi grzywami. Kosiarka ma współczesne koła, siedzi na niej mężczyzna w czapce z daszkiem. Dopiero początek koszenia, kosiarka porusza skosem się w naszym kierunku, równolegle do chodnika, któego skrawek widać w prawym, dolnym rogu. Wiosna, słonecznie, kwitnie w dali czarny bez.

Tradycyjna uprawa łąk nad Bystrzycą

Widok na podrówko z góry. Na jego środku kilka samochodów. Rzucają się w opczy rzędy kolorowych drzwi.

Kolorowe podwórko na Kunickiego

Dolne części trzech pni topoli, oddalają się w lewo skos. Najbliższy pień rozwidla się i jest oznaczony pomarańczową cyfrą 3. Za nimi rów, płot i wylot ulicy. W tle zielony teren Rusałki. Przyćmione słońce.

Trzy topole – wspomnienie

Dąb na tle biurowca od frontu z przeciwnej strony ulicy. Dąb prezentuje się okazale i stoi na górce o geometrycznie gładkich i prostych zboczach i pokrytej jednorodą trawą.

Dąb wkomponowany w biurowiec na Wieniawskiej

Zdjęcie bobra z profilu brodzącego w wodzie. Głowa skierowana w lewo, widoczna przednia część tułowia, z nim gałąź i morczny brzeg rzeki

Zakole Bystrzycy przy młynie

Widok z dna w górę wąwozu. Od góry jest okryty koronami drzew. Na dole liście, suche konary, patyki. Wąwóz ma półokrągły przekrów i w tym miejscu nie jest głęboki.

Wąwóz lessowy na osiedlu Górki

Polna droga idąca zakrętami na wprost z ocienionej przestrzeni wśród drzew ma otwartą przestrzeń, Na niej dwie dziewczyny, druga na hulajnodze. W głębi wznoszące się w prawo łagodne zbocze pokryte młodniakiem. Wcześniej pola i pojedyncze drzewa. Daleko po po prawej skraj większego zadrzewienia. Niebo, białe obłoki, słoneczne popoludnie.

Ulica Węglinek / Płuca betonowej pustyni

Widok ulicy Włościańskiej pod słońce. Po lewej ogrodzenie i chodnik z trzema osobami. Po prawej jezdnia. Po drugiej stronie w głębi stare poprzemysłowe budynki.

Ulica Włościańska

Widok rzeźby nad wejściem do budynku.

Rzeźba Samopomocy Chłopskiej przy Długiej

Kafelki w bramie przy 3 Maja

Kolaż 30 pionowch zdjęć zdrojów w różnej kolorystyce.

Zdroje podwórkowe – Skarb Mieszkańców i wyróżnienie Jury 2019

ORGANIZATORZY I PARTNERZY:

Organizator
Organizator
Współorganizator
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner