poza zabudową

Zdjęcie "strażackie". Portret grupy 20 osób z rowerami, w tym kobieta i dziecko. Większość w kaskach. Kompoizycja symetryczna. Z przodu dwa rowery, z tyłu rower uniesiony w górę. W tle drzewa, gęste liście, cień. Podpis: LSFR 2019.

GC – trasy rowerowe na Górkach Czechowskich: Skarb Jury i Mieszkańców

Widok ścieżki na wprost w rozległej łagodnej dolinie z drzewami na horyzoncie. Zza nich wystają bloki. Słoneczne popołudnie. W powietrzu na pierwszym planie widać lecącego trzmiela.

Górki Czechowskie – Skarb Mieszkańców

Zdjęcie w gół ulicy Lipniak w wąwozie. Cień, plamy słońca na asfalcie. W głębi zjeżdżający rowerzysta.

Dolina ulicy Lipniak – wyróżnienie Jury

Pięcioro dzieci z góry nad brzegiem zbiornika wodnego. Stoją na błotnistej ziemi. Od wody czwórkę odgradza deskowa barierka. Dwóch chłopców trzyma wędki.

NOMINACJA – Zabawy „Dzikich Dzieci”

Zdjęcie bobra z profilu brodzącego w wodzie. Głowa skierowana w lewo, widoczna przednia część tułowia, z nim gałąź i morczny brzeg rzeki

Zakole Bystrzycy przy młynie

Widok z dna w górę wąwozu. Od góry jest okryty koronami drzew. Na dole liście, suche konary, patyki. Wąwóz ma półokrągły przekrów i w tym miejscu nie jest głęboki.

Wąwóz lessowy na osiedlu Górki

Polna droga idąca zakrętami na wprost z ocienionej przestrzeni wśród drzew ma otwartą przestrzeń, Na niej dwie dziewczyny, druga na hulajnodze. W głębi wznoszące się w prawo łagodne zbocze pokryte młodniakiem. Wcześniej pola i pojedyncze drzewa. Daleko po po prawej skraj większego zadrzewienia. Niebo, białe obłoki, słoneczne popoludnie.

Ulica Węglinek / Płuca betonowej pustyni

Widok urywającego się ciągu w kierunku dębowego zagajnika przy wiadukcie na Jana Pawła. W głębi widoczny początek dalszej części ciągu z ławką i koszem.

Pomnik ludzkiej chciwości

Widok ogólny na Kopiec w kierunku lasu. Ma on kształt płaskiej hałdy. Po lewej droga polna idąca na wprost do brzegu Kopca, dalj widać las. Reszta przedpola zajmuje zielone pole. Zachmurzony zachód słońca.

Punkt widokowy Kopiec Stasin

Na pierwszym planie zdjęcia widać po prawej metalową poręcz mostku a po lewej fragment kwitnącego krzaku bzu czarnego. Po środku widać powierzchnię rzeki z źdźbłami wodnych roślin na powierzchni, a nad nią nadbrzeżne trawy i pnie drzew ocieniających mostek.

„Dwa mostki” przy Handlowej

Zdjęcie z bliska czerwonego maka. W głębi na dole zdjęcia łąka z makami i zachmurzone niebo.

Tereny zielone przy Bohaterów Września

Zdjęcie ukazuje pofalowany krajobraz zielonych lub zabronowanych pól wczesną wiosną. Z lewej wybiega i i wijąc się znika za pagórkiem polna droga. Słoneczna pogoda, lekkie zachmurzenie.

Krajobraz kultury rolnej w dolinie Ciemięgi

ORGANIZATORZY I PARTNERZY:

Organizator
Organizator
Współorganizator
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner