Zemborzyce

Pionowy kadr zdjęcia. Szerszy widok lasu, jeden dominujący pień z odchodzącymi na boki konarami, charakterystyczne zielone wnetrze lasu

Lipowa Dolina w Starym Gaju

Zbliżenie zdjęcia. Koszenie łąki kosiarką zaprzęgniętą w dwa siwe konie z czarnymi grzywami. Kosiarka ma współczesne koła, siedzi na niej mężczyzna w czapce z daszkiem. Dopiero początek koszenia, kosiarka porusza skosem się w naszym kierunku, równolegle do chodnika, któego skrawek widać w prawym, dolnym rogu. Wiosna, słonecznie, kwitnie w dali czarny bez.

Tradycyjna uprawa łąk nad Bystrzycą

Kadr szerszego zdjęcia. Z prawej skarpa pokryta niskimi krzewami głównie okrywowymi w różnych odcieniach zieleni. Nad nią ogrodzenie z żywopłotem. Z lewej wybrukowany chodnik zakręcający w prawo i w głębi w lewo. Na drugim planie widoczna towarzysząca mu ścieżka rowerowa i biało-czerwopne barierki nad brzegiem Zalewu.

Zielona skarpa nad Zalewem

Na pierwszym planie dziób czerwonego kajaka. Przed nim nieruchoma tafla wody w wiosennym lesie. Wąskie i wysokie pnie drzew na tle białego nieba z kąpym jasnosielonym listowiem, natomiast gęste już jasnozielone poszycie lasu. Drzewa odbijają się w wodzie.

Rozlewiska Krężnickie

Zdjęcie bobra z profilu brodzącego w wodzie. Głowa skierowana w lewo, widoczna przednia część tułowia, z nim gałąź i morczny brzeg rzeki

Zakole Bystrzycy przy młynie

Wschód słońca w czerwonych barwach. Camna zienia i drzewa w głębi, z lewej wąski rów melioracyjny z wodą na dnie. Na pierwszym planie kilka drzew w różnej odległości. Stoją w pasmach mgły. Słońce wychodzi nad lasem za drzewem. Niebo przecina bordowa chmura. Po lewej skraj Zalewu.

Wschód słońca na Cienistej

Widok ogólny na Kopiec w kierunku lasu. Ma on kształt płaskiej hałdy. Po lewej droga polna idąca na wprost do brzegu Kopca, dalj widać las. Reszta przedpola zajmuje zielone pole. Zachmurzony zachód słońca.

Punkt widokowy Kopiec Stasin

ORGANIZATORZY I PARTNERZY:

Organizator
Organizator
Współorganizator
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner