Data publikacji: 14-06-2023
Głosowanie:
Skarb Mieszkańców 2022 (227 głosów). Dzięki tej pergoli spacer po osiedlu stał się przyjemniejszym przeżyciem. Znajduje się ona na skrzyżowaniu dwóch ulic, których nazwy bardzo do niej pasują. Jest to eksponowany punkt o dużym znaczeniu widokowym i komunikacyjnym. Pergole są popularnym rozwiązaniem krajobrazowym w ogrodach, ale rzadko stosowanym na osiedlach, gdzie przecież chodzi i spaceruje wiele osób. Oby takich klasycznych aranżacji ogrodowych było więcej właśnie w przestrzeni publicznej.
Odkrywczyni: Kamila Jagieło
Twórczyni i opieka: Grażyna Bogan z zespołem (kierowniczka Administracji os. Skarpa)
- Link do postu na Facebooku
- Magdalena Matraszek, rozmowa z Grażyną Bogan: Zaczęło się od zielonych wiat śmieciowych. Potem przyszła Aleja Marzeń, „Dziennik Wschodni”, 20.11.2022.
Komentarz do wyniku głosowania
Zielona brama: proste, możliwe do zastosowania na każdym osiedlu ale sprawdzone i efektowne rozwiązanie ogrodowe. Pergola albo kilka takich pergol umieszczonych w eksponowanym miejscu (na skrzyżowaniu, wzdłuż alejki, na osi widokowej) będą ozdobą każdej okolicy dostarczając mieszkańcom przyjemnych doznań z daleka i z bliska. Brawo dla administracji!
Komentarz do zgłoszenia
Niby zwykła pergola obrośnięta winobluszczem, ale umiejscowiona w niezwykłym miejscu – na skrzyżowaniu alejek, w miejscu eksponowanym, widocznym z daleka w osi ulicy. Pełni funkcję bramy w krajobrazie. Zamienia zwykłe odgałęzienie osiedlowych ścieżek w miejsce z klimatem.
Zgłoszenie
Na pozór zwykły trejaż przy schodkach ale tylko na pozór, gdyż dzięki zastosowaniu tu pnączy ten zwykły przedmiot zaczyna nabierać jakże niebanalnego charakteru i wywołuje pozytywne emocje. I nagle zwykle przejście staje się jakby magiczne.
W tym miejscu przejście jest stale używane a do tego myślę że choć króciutko przemierza się je z zachwytem, bynajmniej ja mam takie odczucia.
Kamila Jagieło
Mapa
Galeria

<a href="">ZAGŁOSUJ NA SKARB NA FACEBOOKU









